Grup Terapisi

Annemizin yükleri/kıyafetleri, babamızın yükleri/kıyafetleri, çevredeki diğer bireylerin yükleri/kıyafetleri toplumsal yükler…

Bu kadar başkalarından bir şeyler almak bize ait olmayan şeyleri üzerimize yapıştırıyor. Pek çoğumuz bu kıyafetlerin farkında bile değiliz. Farkında olamamak seçimlerimizin nedenini bilmemeye, bizi günlük hayatta zorlayan davranışlarda bulunmaya, zorlandığımız duygu durumlarına, ruhsal ve fiziksel rahatsızlıklara sebep oluyor. Sadece bir hayatımız varken bize ait olmayan kıyafetleri üzerimize geçiriyoruz. Bazen beden sesini duyurmak için belirtiler veriyor.

“Terapi” size ait olmayan kıyafetleri çıkarmanızı sağlar.

“Grup Terapileri” ise bu süreci farklı yaşam tecrübelerinin de olduğu bir alanda çözümlemenizi sağlar. Bireysel sürecinizi düşünürken, diğer grup üyelerinin süreçlerine de şahitlik eder grubun iyileştirici etkilerinden (destek, farklı bakış açısı edinme, duygusal ödüllendirilme gibi…) pay alırsınız.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Konuşma Başlat
Mesaj Gönder