TERAPİ? YA DA ŞİFA?

TERAPİ? YA DA ŞİFA?

Terapi nedir? Değişim, dönüşüm, yenilenmek? Yıkılmak, derinleşmek, fark etmek? Belki hepsi belki hiçbiri..

Değişmektir belki de terapi, yenilenmek, şifa bulmaktır. İyi de nasıl yenileneceğiz yıkılmadan? Terapi yıkılmaktır aynı zamanda. Farkına vararak yıkılmak, yıllarca öyle ya da böyle inşaa ettiğiniz yapının yavaş yavaş tüm katlarının yıkılmasıdır. Yıkmak gerekli midir? Yıkmadan yenilenemez mi? Belki dışı ya da içini yıkmadan nasıl yenileyeceğiz?

Korkma diyor uzaktaki bir ses, korkma, yıkılacaksın ama güvende olacak temellerin, kontrolsüz değil hiçbir şey, hızlı gidersen tutacak seni bir el.. Korkma! Güvendesin, öyle bir güvendesin ki burada yargılanmak yok, eleştirilmek yok. Hatta sana daha önce hiç deneyimlemediğin yeni bir tattan da bahsedeyim. Burada sadece sen olduğun için sevileceksin, kabul görüleceksin! Ve bir yerde bunun keyfine öyle bir varacaksın ki sen yıkacaksın ellerinle her bir katı, tane tane bazen hızlı bazen yavaş, bazen gözyaşlarıyla bazen kahkaha atarak! Sen de gönüllü olacaksın bu değişime yenilenmeye.

Şifalanacaksın ve sakın bunun tek taraflı olduğunu düşünme şifa vereceksin aynı zamanda. Senin yenilenmen umut verecek, güç verecek karşındakine ve o senden aldığı gücü başkasına iletecek. Sen sanacaksın ki sadece ben yaşadım. Hayır! Sen upuzun bir şifa zincirinin ilk halkası olacaksın.

Yenilenecek, ağlayacak, dönüşecek ve dönüştüreceksin..

Konuşma Başlat
Mesaj Gönder