İletişim Bilgileri
Telefon: 0(552)604 31 07
R. Gülçin ŞANLI
Klinik Psikolog

Klinik Psikolog Gülçin SANLI lisans eğitimini Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümünden “onur derecesi” bitirmiştir. Ardından Yüksek Lisans eğitimini Arel Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji üzerine tamamlamıştır. Yüksek lisans bitirme tezinde “Duygusal (emosyonel) Yeme üzerine çalışmıştır. FREYA Psikoloji’nin ve AYKUŞAĞI Enstitüsü’nün kurucusudur.

2017 Yılında İstanbul Psikodrama Enstitüsünden eğitim almış, psikodramatist olmaya hak kazanmıştır. İstanbul Doğum Akademisi’nde Keşkesiz Doğum Eğitimi ile “doğum psikoloğu” ve “dolua” ünvanını almıştır.

Çocuk-ergen terapileri, zeka ve gelişim testleri ve yetişkinlerle grup terapileri yürütmektedir. Aynı zamanda özel bir kurumda psikoloji öğrencilerine alanla ilgili eğitimler vermekte ve terapist yetiştirmektedir.

Çocuklarla 12 yaşına kadar “oyun terapisi” ile çalışmaktadır. Ergenlerle dürtü kontrol bozuklukları, aile içi iletişim sorunları, patolojik durumlar üzerine çalışmakta olup aynı zamanda yetişkinlerle özel çalışma ve uzmanlık alanı olan yeme bozuklukları, duygusal yeme, obezite üzerine grup terapileri ve bireysel terapiler yürütmektedir.

Yetişkinlerin tıbbi nedenlerle açıklanamayan “psikosomatik” hastalıkları üzerine psikodrama tezi yazmış ve bu alanda psikolojik destek vermektedir. Panik atak, bedensel ağrılar, egzama, baş dönmesi vb. gibi durumların altında yatan travmalar ve psikolojik nedenler üzerine çalışmalarını yürütmektedir.

Gebeler ile “anne-bebek/baba-bebek bağlanması”, doğuma hazırlık eğitimleri, gebelik sürecinde psikolojik destek üzerine çalışmaktadır.

 

Konuşma Başlat
Mesaj Gönder